Журавлина

Пілігрім
1р 50 грн
Журавлина великоплідна Пілігрим - це чагарник, що стелеться та утворює горизонтальні і вертикальні пагони. Протягом рослина літа перетворюється на суцільний килим, густо усіяний ягодами. Смак плодів дуже незвичайний, в ньому є і солодкість, й легка гірчинка, й кислота
Рослина висотою 20-25 см - з кроною, що розповсюджується по поверхні. На сирих ділянках може рости і на сонці і в півтіні. На сухих ґрунтах бажано садити так, щоб освітлення було розсіяним. Цвітіння припадає на червень, збір врожаю триває з серпня по жовтень.
Важливо! Ця культура не переносить посухи: необхідно влаштовувати регулярний або краплинний полив, чи висаджувати в низинах з близьким розташуванням ґрунтових вод.
Особливості вирощування журавлини в саду та на дачній ділянці
Терміни висадки саджанців журавлини
Саджанці журавлини висаджують у відкритий ґрунт рано навесні, як тільки в землю вже можна вставити лопату на глибину хоча б 10 см. А можна робити посадки восени, коли настає прохолодна і волога погода, в жовтні і навіть листопаді.
Посадка саджанців журавлини у відкритий ґрунт
Саджанці журавлини висаджують в лунки до 10 см глибиною, викопані на відстані від 25 см. Посадки замульчируйте.
Полив саджанців журавлини
Висаджуйте рослини у вологий ґрунті та добре полийте. Журавлина вологолюбна рослина, в природі росте в заболочених місцевостях. В саду поливайте журавлину регулярно, особливо в період росту і плодоношення. Не допускайте пересихання ґрунту. Ідеально, якщо ґрунтові води будуть залягати на глибині близько 35 см в місці вирощування журавлини.
Найбільш сприятливі умови вирощування журавлини: ґрунти, вимоги до освітленості
Для успішного вирощування журавлини ґрунт має бути легким, збагаченим органікою, із слабокислою реакцією порядку pH 3,5-4,5. Можна купити готовий субстрат в садовому центрі або приготувати ґрунт самостійно, якщо у вас є поруч хвойний ліс. Вам знадобляться: лісової перегній, пісок і торф у пропорції 1: 1: 2, можна додати ще одну частину перепрілої хвої.
Якщо на вашій ділянці ґрунти такого складу, які не підходять для вирощування журавлини, то створити правильні умови для рослини дуже просто:
- Зніміть верхній шар ґрунту на глибину до 35 см. Можете робити суцільну грядку або приготувати траншеї.
- Викладіть траншею арговолокном або іншим матеріалом, щоб грунт не розсипався.
- Заповніть «корито» субстратом з кислою реакцією.
- Висаджуйте саджанці журавлини по два в лунку на відстані близько 30 см.
- Замульчуйте посадки торфом або тирсою дерев хвойних порід.
Для посадки вибирайте відкриті сонячні місця, але можна висаджувати журавлину і в півтіні.
Підживлення журавлини
Щоб отримати хороший урожай журавлини - підживлюйте рослини регулярно. Найзручніше додавати добрива в воду під час поливу рослин.
- З ранньої весни і до кінця липня підживлюйте рослини комплексним мінеральним добривом раз на три тижні. Радимо водорозчинне добриво Зелений Гай Аква універсал.
- З середини серпня кожні два тижні підживлюйте добривом Зелений Гай АКВА Хвоя.
- З третього року зростання підживлення проводять рідше, до 6 разів за сезон.
- Важливо: використовуйте добрива в половинній рекомендованій дозі.
Обрізка журавлини
Коли і як обрізати крону журавлини поки знають далеко не всі садівники. Але це дуже просто. Дотримуйтесь наших порад:
- Першу обрізку проводять в травні. У перші два-три роки у рослини формується крона, ви можете зробити її компактною і більш високою, або розлогою.
- Щоб сформувати крону компактнішою, обріжте всі тонкі, розлогі пагони. Цим ви будете стимулювати зростання вертикальних гілок.
- Але якщо вам до душі розлога журавлина, то вкорочуйте вертикальні гілки, це буде стимулювати зростання горизонтальних пагонів.
- Зауважте: із вертикальних гілок ягоди краще збирати, але горизонтальні пагони легше вкривати на зиму.
- Важливо: восени журавлину не обрізають.
Полив журавлини
Поливаючи журавлину, користуйтеся золотим правилом - ґрунт має бути завжди злегка вологим, але не мокрим. Застою води не має бути.
Хвороби та шкідники журавлини
Рослина найчастіше хворіє грибковими або бактеріальними захворюваннями. Звичайно, простіше проводить профілактику, ніж лікування. Навесні на самому початку вегетації обробіть рослини препаратами, зо містять мідь, наприклад: Хлорокис міді. З травня по вересень користуйтеся системними фунгіцидами, такими як Ридоміл Голд або Фундазол.
Комахи-шкідники не можуть завдати серйозної шкоди рослинам, тому спеціальних заходів боротьби з ними застосовувати не потрібно.
Підготовка журавлини до зими
Журавлина - рослина морозостійка. Однак, на випадок малосніжною і морозної зими, укрийте журавлину ялиновим гіллям або агроволокном.